تاریخ امروز۲۱ تیر ۱۳۹۹

«آن‌واش»، استارت‌آپی برای شستشوی خودرو بدون آب

یک جوان مازندرانی استارت‌آپی راه‌اندازی کرده است که رانندگان به راحتی می‌توانند با ورود به سایت و اپلیکیشن درخواست شستشوی خودروشان بدون مصرف آب را بدهند.

کارواش آنلاین با نام «آن‌واش» از ۱۱بهمن‌ماه سال گذشته فعالیت رسمی خود را در مرکز رشد پارک علم‌و فناوری مازندران آغاز کرده است و هم‌اکنون ۷نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با آن همکاری دارند.
فرهاد الیاسی، جوان دهه هفتادی است که دیپلم کامپیوتر دارد و با اتفاقی ساده هنگام مراجعه به کارواش به فکر راه‌اندازی خدمات شستشوی خودرو در محل کار یا منزل شهروندان میفتد که پس از تحقیق و مطالعه ایده« کارواش آنلاین با مواد نانو» بدون استفاده از آب را اجرا می‌کند و با کمک تعدادی از دوستانش و دریافت تسهیلات حمایتی مشغول به کار می‌شود.

فرهاد الیاسی دریافت مجوز از دستگاه‌های اجرایی، کمبود منابع مالی و هزینه طراحی اپلیکیشن، سایت و تبلیغات را از مشکلات فعالیت استارت‌آپ« آن واش» مطرح کرد که متأسفانه مسؤولان هم توجه چندانی برای رفع آن نمی‌کنند.

کارکنان آن‌واش در زمان «شستشوی خودرو با مواد نانو» به هیچ عنوان از آب استفاده نمی‌کنند و توانستند از هدر رفت ۲۴۰ الی ۲۷۰ لیتر آب جلوگیری کنند و آن را به صفر برسانند.

این جوان قرار است تا چندماه آینده خشکشویی آنلاین و سایر خدمات نظافتی را به استارت‌آپ «آن واش» اضافه کند تا بتواند در یک سال آینده تمامی خدمات را به خانواده‌ها ارائه دهد.

وی با توجه به تجربیاتی که در حوزه فعالیت استارت‌آپی به دست آورده است به جوانانی که تازه وارد حوزه کسب‌و کارهای نوپا شدند، مشاوره می‌دهد.
فرهاد الیاسی معتقد است که با توجه به گستردگی حوزه فعالیت استارت‌آپ‌ها، هر کدام از مسؤولان دستگاه‌های اجرایی در موفقیت آنان سهم دارند، بنابراین می‌توانند با کمک به فعالیت آنان نقش بسیاری در حمایت از اشتغال زایی جوانان داشته باشند.

وب‌سایت آن‌واش

 

منبع: ندای تجن

لینک کوتاه این مطلب: http://nopanisht.ir/LEwWQ
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *